Czy budynek może wydać wyrok?

Pisze się i mówi „sąd wydał wyrok”. Nie sędzia, nie trzech sędziów, tylko sąd. O, i mówi się też (i pisze), że „wyroków sądowych nie komentuje się, nie dyskutuje się”. Moim zdaniem taką „zasadę” puścili w eter jacyś skorumpowani sędziowie. Idzie gdzieniegdzie przeczytać coś takiego, że ta „zasada” ma budować zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Tak owszem, mogłoby być, ale degeneraci w togach niejako robią co mogą, aby to zaufanie podważyć i aby „motłoch” zawył, że król jest nagi.

Budynek nie wydaje wyroków tylko ludzie – sędziowie. A skandaliczne, bezczelne wyroki a zwłaszcza uzasadnienia tychże wyroków należy komentować, piętnować tak samo jak sędziów, którzy je formułują. Gdy w podświadomości „motłochu” tkwi, że to sąd (niby boska siła) a nie sędzia wydał wyrok, to nie ma za kogo się „wziąć”. Należy zmienić świadomość „motłochu”. To nie sąd – mistyczna, boska siła, nie święty budynek steruje umysłami sędziów. To oni sami, to inicjatywa tych ludzi na których utrzymanie łożycie, o podatnicy – „motłochu” (ja też jestem ten „motłoch”, bez urazy więc).

Niektórzy degeneraci w togach (formalnie: sędziowie) są tak rozpasani, z takim poczuciem bezkarności (siły „solidarności” korporacyjnej – mafijnej więzi), tak aroganccy, cyniczni, bezczelni i mający w pogardzie obywateli – strony czyli „motłoch”, że piszą w uzasadnieniach wyroków coś w rodzaju że dwa pomnożone przez dwa równa się pięć. I jeszcze udają obrażonych, gdy ktoś z „motłochu” stwierdzi, że takie twierdzenie jest na poziomie debila a ponieważ sędzia z pewnością debilem nie jest, więc dopuszcza się takiej pomyłki celowo.

Nie bój się nazywać ich jak należy, gdy piszą Ci w uzasadnieniu, że dwa pomnożone przez dwa równa się pięć i przytocz ten „debilizm”. Ostrożniejszy bądź natomiast w krytykowaniu ich za błędy, które obiektywnie rzecz biorąc, mieli prawo popełnić i miej świadomość tego, że czasem nie mogli orzec inaczej, gdyż nie miałeś dowodów wystarczających aby wykazać, że było jak było.

Trzeba zreformować to dziadostwo ale to co się obecnie dzieje pod płaszczykiem reform, niewiele pomoże, potrzeba zmiany systemowej: https://komentarz.net.pl/2018/04/23/co-z-prawdziwa-reforma-sadownictwa/ oddania orzekania w ręce obywateli – ludu tak jak to jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki i w niektórych innych krajach i działa to bardzo dobrze w takiej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.